БалканДописници Свет

Демостат: СНС на републичко ниво има поддршка од 55 отсто, опозицијата во Белград со 54 отсто поддршка

Презентирајќи го истражувањето на Демостат, социологот Среќко Михајловиќ изјави денеска дека, гледано поединечно, со околу 55 отсто поддршка на државно ниво, најсилна е коалицијата околу Српската напредна партија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close