Свет

Демократот Ерик Адамс е новиот градоначалник на Њујорк

Демократот Ерик Адамс, поранешен полицаец, поборник против расната дискриминација, победи на изборите за градоначалник на Њујорк.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close