БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Демарш од грчкото МНР до рускиот амбасадор во Атина за протерувањето на грчките дипломати

Генералниот секретар на Министерството за надворешни работи на Грција упатил демарш до рускиот амбасадор во Атина поради протерувањето на осумтемина грчки дипломати во Русија, соопштија од грчкото МНР, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close