БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Демарш од Атина до Анкара за нелегален риболов на турски чамци во грчките територијални води

Дадов наредба до грчката амбасада во Анкара да достави демарш за нелегален риболов од турските чамци во нашите територијални води, напиша на „Твитер“ министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендиас, споделувајќи го соопштението од грчкото МНР за новиот демарш од Грција до Турција, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close