0_Инфопакет.ПорталИнфопакетСервисни информации

Дел од Ѓорче Петров без вода

Поради уличен дефект ф-150 мм на ул. „Борис Сарафов“ бб (во близина на амбулантата), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците во Дексион во населбата Ѓорче Петров.

Скопје, 24 ноември 2022 (МИА) – Поради уличен дефект ф-150 мм на ул. „Борис Сарафов“ бб (во близина на амбулантата), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците во Дексион во населбата Ѓорче Петров.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:10 часот до санација на дефектот, информира ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close