Општински вестиСкопје

Дел од село Батинци денеска без вода

Поради дефект на приклучна цевка ф-1“ на ул.7/58 Батинци, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Батинци, информираат од ЈП „Водовод и канализација” – Скопје.

Скопје, 18 мај 2022 (МИА) – Поради дефект на приклучна цевка ф-1“ на ул.7/58 Батинци, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Батинци, информираат од ЈП „Водовод и канализација” – Скопје.

– Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:50 часот до завршување со санација на дефектот, соопштија од градски водовод. оџ/лв/

 

Back to top button
Close
Close