0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерДописници МКДМакедонија.СлајдерОпштински вести

Дел од Неготино без струја по невремето, деблокиран патот Дуброво-Војшанци, однесени неколку покриви и оштетени домови

Деблокиран е патот Дуброво-Војшанци, кој беше блокиран поради невремето од дожд и ветер што попладнево го зафати Неготино, во Тимјаник и натаму нема струја поради паднати столбови, потврди за МИА неготинскиот градоначалник Горан Стојанов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close