Општински вестиСкопје

Дел од населбата Кисела Вода денеска без вода

Без вода денеска од 14:25 часот се корисниците од „Јужен Булевар“ и улица „Дренак“ во населба Кисела Вода.

Скопје, 19 јануари 2022 (МИА) – Без вода денеска од 14:25 часот се корисниците од „Јужен Булевар“ и улицата „Дренак“ во населбата Кисела Вода.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради скината цевка на ул. „Дренак“ бр.80 во населбата Кисела Вода.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот. фф/бак/

Таг
Back to top button
Close
Close