Општински вестиСкопје

Дел од населбата Водно без вода

Без вода денеска од 16:45 часот се корисниците од улиците „Питу Гули“, „Димитар Пандилов“, „Капештец“, „Ганчо Хаџипанзов“, „Караорман“, висока зона од улицата „Ловќенска“ краците 1, 3, 5 и 7 и околните објекти во населба Водно.

Скопје, 30 јануари 2022 (МИА) – Без вода денеска од 16:45 часот се корисниците од улиците „Питу Гули“, „Димитар Пандилов“, „Капештец“, „Ганчо Хаџипанзов“, „Караорман“, висока зона од улицата „Ловќенска“ краците 1, 3, 5 и 7 и околните објекти во населба Водно.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради уличен дефект ф160 милиметри на улица „Питу Гули“ број 18.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот. фф/сп/

Таг
Back to top button
Close
Close