Општински вестиСкопје

Дел од Козле утре без вода

Без вода утре од 9 часот наутро ќе бидат корисниците на дел од улиците „Леринска“ и „Ловќенска“ во скопската населба Козле, информира јавното претпријатие „Водовод и канализација“ - Скопје.

Скопје, 18 август 2022 (МИА) – Без вода утре од 9 часот наутро ќе бидат корисниците на дел од улиците „Леринска“ и „Ловќенска“ во скопската населба Козле, информира јавното претпријатие „Водовод и канализација“ – Скопје.

Прекинот во водоснабдувањето е поради изведување на водоводен приклучок ф100 мм на улицата „Леринска“ 1. мс/

Таг
Back to top button
Close
Close