0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДКултураКултура.СлајдерМИА ИстражуваСторија

„Делчево од високо“ прва изложба на фотографот Бобан Фелло за промоција на родното место

Фотографoт Бобан Фелло Стоименовски од Делчево, кој живее и работи во Англија, ја реализираше својата прва изложба на фотографии „Делчево од високо“. Иако живее во Норвич, Англија, околу седум години, родниот крај го влече и затоа фотографиите во рамки на изложбата ги направил со голема љубов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close