ОпштествоСкопје

Делегацијата од „Four Paws International“ ја посети скопската ЗОО

Скопската ЗОО  денеска ја посети делегација на светски реномираната организација за заштита на животните Four Paws International, при што имаа средба со градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска и директорот на Зоолошката градина, Кристијан Стаменов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close