Дописници МКДКултураКултура.Портал

Делата од Младинската керамичка работилница претставени во Македонски Брод

- Делата создадени на седмата сесија на Младинската керамичка работилница што се одржа годинава во август во село Вранештица, беа претставени на изложбата што беше отворена во Домот на културата во Македонски Брод. На изложбата беа претставени педесетина керамички творби изработени од ученици од три средни училишта ОСУ „Мирко Милески“ и ОСУ„Дрита“ - Кичево и Средното училиште за уметност и дизајн „Лазар Личеноски“ од Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close