БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Делагација на Парламентарното собрание на СЕ на средба со албанскиот претседател Мета

Албанскиот претседател Илир Мета денеска ја прими делегацијата на Парламентарното собрание на Советот на Европа, при што ја истакна важноста од што поскоро отпочнување на пристапните преговори со Европската унија, јави дописнилката на МИА од Тирана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close