Бизнис.СлајдерДописници СветЕвропаСвет.Слајдер

Девет земји членки на ЕУ бараат немешање во енергетскиот пазар и покрај кризата

Европските министри за енергија ќе се состанат утре вонредно за да дискутираат за енергетска и економска криза со која се соочува ЕУ, таборите се длабоко поделени околу начинот на справување, јавува дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close