Посетете ја новата веб страна на МИА
СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Девет верници се удавија на групно крштевање во ЈАР

Од реката Јукскеи извлечени се девет безживотни тела. Жртвите вчера се удавиле во реката за време на  групно крштевање во едно од предградијата на Јоханесбург, соопшти денеска јужноафриканската брза помош

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close