Дописници МКДОпштество

Дебранки кршеа василичарска погача

Продолжувајќи ја традицијата воспоставена пред повеќе од три децении, православните дебранки вечерва, спроти православна нова година кршеа василичарска погача.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close