КултураКултура.Портал

Деби-албумот „Ехо“ на Зарина Првасевда во издание на „Југотон Кроација рекордс“

„Југотон Кроација рекордс“ го издаде „Ехо“ – деби-албум на македонската уметница Зарина Првасевда. Станува збор за студиски албум, кој има 11 традиционални песни од различни делови, изведени на четири различни јазици.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close