0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт

Дебитантски триумф на Академија ФМП во БИБЛ лигата

Кошаркарите на Академија ФМП вечерва испишаа клупска историја со првиот триумф на меѓународна сцена, откако славеа на гостувањето против Левски во Софија со 84:81 во претпоследното коло од групата А во БИБЛ лига.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close