0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт

Дебитантска победа на Пелистер во АБА 2 лигата

Кошаркарите на Пелистер во вториот натпревар од својата дебитантска сезона во АБА 2 лигата ја забележаа вечерва првата победа, триумфирајќи над Сутјеска од Црна Гора со 93:73.

Back to top button
Close
Close