0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Дебата за предлогот Хисни Исмаили од Алтернатива да биде нов потпретседател на Собранието

Собранието на Република Северна Македонија со еден час задоцнување продолжи со работа по 71. седница. Со потписи на 20 пратеници Хисни Имаили од Алтернатива е предложен за нов потпретседател на Собранието. По предлогот за збор се јавија 19 пратеници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close