0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Дебатата во собраниската Комисија за продолжување на кризна состојба во енергетиката продолжува утре

По расправата во матичната комисија, а по нејзиното завршување и на пленарна седница ќе може да се гласа да продолжи за уште половина година кризната состојба во оваа област, што е во сила со одлука на Владата од 1 септември. Седницата по овие точки ќе продолжи утре во 11:30 часот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close