Дописници МКДОпштествоОпштински вести

Дводневна работилница со завршна презентација на проектот „Инклузивен мост 18“ во Делчево

Во Делчево заврши дводневната работилница со завршна презентација во рамки на проектот „Инклузивен мост 18“ во чија реализација во изминатите 24 месеци, беа вклучени центрите за социјални работи, малите групни домови, старатели на корисниците вклучени во пилот програмата, АВРСМ и претставници на фондацијата Цивика Мобилитас.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close