БалканДописници Свет

Движи-промени: Барањата остануваат исти, ако бидат исполнети-прослава, без блокади

Претставникот на движењето „Движи-промени“, Саво Манојловиќ најави дека измените на Законот за референдум и повлекувањето на Законот за експропријација остануваат услов за прекин на еколошките протести кои ги блокираа патиштата во Србија последните две саботи, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close