Локални избори 2021Политички партии

Движењето „Одлучно за промени“ го започна изборниот караван: Време е да престане бетонизирањето на секоја слободна површина во градовите

Време е да престане бетонизирањето на секоја слободна површина во градовите, време е навистина да понудиме и за нас и на идните генерации, чист воздух за да останат здрави. Време е да го поттикнеме органското производство на храна, затоа што тоа е иднината, не само кај нас, тоа е иднината на глобално ниво. Време е да вложиме повеќе во развојот на еко-туризмот. Време е конечно да ги ги дигитализираме нашите општини, бидејќи и ние и поколенијата коишто доаѓаат по нас сакаат да живеат во модерни современи средини, истакна лидерката на ДОМ Маја Морачанин, на вечерашниот митинг со кој се означи стартот на изборниот караван на движењето „Одлучно за промени“, водено од ДОМ и ЛДП.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close