0_Web_АктуелноОпштински вестиСкопјеХроникаХроника.Портал

Две лица со повреди од остар предмет примени во Градската болница „Св. Наум Охридски“ во Скопје

Во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ во Скопје вечерва во 20 часот се евидентирани две лица со повреди од остар предмет во пределот на шаката. Едно лице е препратено на Скопските клиники, а едно е пуштено на домашно лекување, информираа за МИА од болницата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close