ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Две лица загинаа во невреме во Велика Британија

Би-Би-Си јави дека во Шкотска над 100 илјади луѓе останале без електрична енергија. Налетите на ветрот достигнале брзина и до 158 км/час, а на автопатот М62 околу 120 камиони заглавиле во снегот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close