БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Две лица, веројатно мигранти загинаа откако се превртел чамец во близина на грчкиот остров Кос

Две лица го загубија животот, а три се спасени во морскиот дел североисточно од грчкиот остров Кос, откако се превртел чамец во обид да избега од грчки патролен брод, соопштија од грчката крајбрежна служба, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close