0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници МКДПолитика

Две згради во штипската касарна ќе прераснат во модерни и енергетски ефикасни објекти

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ја посети штипската касарна „Јане Сандански“, каде се наоѓа, како што рече, нашиот главен НАТО капацитет и изврши увид на армиските објекти кои се во фаза на целосно реновирање.

Back to top button
Close
Close