0_Македонија.ПорталДописници СветОпштествоСкопје

Двете централни општини на Белград и Скопје договорија соработка за размена на младите, развој на спортот и културата

Бо Белград се одржа средба на претседателот на централната општина Стари Град, Радослав Марјановиќ, со делегација од збратимената општина Центар од Скопје, предводена од градоначалникот Горан Герасимовски, на која се водеаа разговари за конкретна соработка меѓу двете општини на полето на културата, спортот, младинската размена, урбанизмот, како и за бројните сличности во функционирањето на двете централни општини на главните градови на Србија и на Северна Македонија, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close