0_Спорт.ПорталКошарка

Два натпревари од 10-то коло од Првата машка кошаркарска лига се играат вечерва

Екипите на Пелистер и МЗТ Скопје Аеродром  вечерва ќе ги одиграат натпреварите од десеттото првенствено коло. Оваа измена во календарот е поради тоа што истите следната седмица ќе бидат дел од „балонот“ во АБА 2 лигата кој ќе се игра во Сараево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close