Дописници МКДКултураКултура.Портал

Два културни настана до крајот на месецов во Центарот за култура во Кичево

Сезоната на културни настани во 2022 година во Центарот за култура во Кичево ќе биде отворена  утре, во 18 часот. Се работи за промоција на книги на професорот по македонски јазик и литература Ванѓелко Лозаноски и за изложба за лица со оштетен вид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close