0_Web_АктуелноСветСвет.Слајдер

Двајца новинари добитници на Нобеловата награда за мир

Нобеловата награда за мир за 2021 година им е доделена на главниот и одговорен уредник на независниот руски весник „Новаја газета“, Дмитриј Муратов и филипинската новинарка Марија Реса, соопшти Нобеловиот комитет

Back to top button
Close
Close