ОпштествоХроникаХроника.Портал

Двајца Кубанци протерани од државава поради илегално преминување границата

На двајца Кубанци денеска им биле издадени решенија за протерување на странец и забрана за влез во државата во траење од 5 години поради непоседување на патни исправи и илегално преминување на границата од Република Србија кон Република Северна Македонија, информира Министерството за внатрешни работи.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close