ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Двајца Британци и еден Мароканец подготвуваат жалба на судската одлука на ДНР

Двајца Британци и еден Мароканец, кои беа заробени додека се бореле на страната на Украина и се осудени на смрт пред судот на самопрогласената Народна Република Доњецк (ДНР), се подготвуваат да поднесат жалба, изјави денеска еден од нивните адвокати

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close