СветСвет.Слајдер

Дваесет и пет мигранти загинаа во бродолом во близина на Сирија

Најмалку 25 лица загинаа во близина на брегот на Сирија кога брод со мигранти од Либан се преврете, објавија сириските државни медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close