Дописници МКДОпштински вести

Дваесетина „диви“ приклучоци на вода открило „Комуналец“ Кавадарци минатата година

Дваесетина „диви“ приклучоци на системот со вода за пиење открило јавното претпријатие „Комуналец“ Кавадарци, во текот на минатата година. Од претпријатието денеска потврдија за МИА дека сопствениците на дивите приклучоци, водата за пиење ја користеле за наводнување на градини, бавчи, лозја и слично.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close