0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерЛокални избори 2021Македонија.СлајдерПолитички партии

Даштевски: Тече рокот за поднесување приговори за вториот изборен круг

Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК) Александар Даштевски информира дека почна да тече рокот за поднесување приговори за овластените претставници, кој трае 48 часа, поточно до среда до 14 часот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close