БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Дачиќ: Разговорите за новата српска Влада се уште не се почнати, подготвени сме за соработка со СНС

Дачиќ за денешна Политика изјави дека СПС е подготвена да ја продолжат соработката со СНС и дека единственото прашање му е како најдобро може да помогне, бидејќи, како што наведе, СНС освоила најголем број гласови на неодамна одржаните парламентарни избори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close