Балкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Дачиќ: Опозицијата да понуди членови на телото за мониторинг на медиумите за време на изборите

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ, денеска ги повика претставниците на опозицијата, без оглед на „колосекот“ во која учествуваа во меѓупартискиот дијалог (со посредство или не на ЕП), да предложат претставници во привременото надзорно тело за следење на медиумите, наведувајќи дека истото треба да се формира што е можно поскоро, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close