БалканДописници Свет

Дачиќ: Додека сум жив СПС нема да влегува во коалиција против Вучиќ

Дачиќ за денешен Информер изјави дека нема шанси СПС по изборите во 2022 година да формира влада со никого, освен со Српската напредна партија (СНС) на Александар Вучиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close