ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Данска инвестира 5,4 милијарди евра во поморската флота

Данска ќе инвестира 40 милијарди дански круни (5,4 милијарди евра) во својата поморска флота поради руската војна врз Украина и „новата безбедносна ситуација во Европа“, изјави денеска министерот за одбрана Мортен Бодсков

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close