ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Данска ги продолжи граничните контроли за шест месеци

Данската влада минатата недела ја извести еврокомесарката за внатрешни работи Илва Јохансон дека привремената гранична контрола ќе биде продолжена за шест месеци до 11 мај следната година, се вели во писмото на министерот за правда Ник Хекеруп. Причината е постојаната опасност од исламистичките милитанти и организираниот криминал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close