ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Данска ги заострува рестриктивните анти-ковид мерки

Данската влада денеска одлучи учениците од основните училишта да посетуваат учење на далечина во последните неколку дена пред божиќните празници и нареди ноќните клубови, баровите и рестораните да се затворат на полноќ, во обид да се спречи ширењето на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close