0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Дали претстои напредок меѓу Бугарија и Северна Македонија?

Заглавени во спор околу заедничката историја и јазик, кој има реални политички последици - Бугарија и Северна Македонија можеби конечно се на пат кон затоплување на односите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close