0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Дали Полска ќе го прекрши законодавството на ЕУ?

Со низа контроверзни судски реформи и судска одлука со која се оспорува правната основа на ЕУ, која мора да биде заедничка за земјите-членки, полската Влада можеби започна процес кој ефективно го одвојува правниот систем на земјата од остатокот на Унијата. И постојат стравувања дека другите ќе го следат патот на Варшава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close