0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Дали навистина постои сојот делтакрон или тоа е лабораториска грешка

„Секвенците на кипарскиот делтакрон, објавени од неколку големи медиуми, изгледаат сосема јасно како контаминација“, напиша на Твитер во саботата Томас Пикок, научен соработник во лабораторијата Баркли на Империјал колеџ во Лондон, која се фокусира на истражување на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close