0_МИА Истражува.ПорталИзбраноСвет.Слајдер

Дали е ова крајот на мировниот пакт што ја одржуваше Босна и Херцеговина цела?

Дејтон требаше да биде суперлепак што создаде нова унитарна држава од претходно завојуваните етнички фрагменти. Но, на секои неколку години, се потсетуваме дека лепилото не држи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close