0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерСвет

Далекусежни одлуки на НАТО на самитот

На првиот ден од нивниот самит во Мадрид, лидерите на НАТО донесоа далекусежни одлуки за фундаментален ремонт и зајакнување на силите за одвраќање, зголемени одбранбени и заеднички буџетски инвестиции, поголема долгорочна помош за Украина и ги поканија Шведска и Финска да се приклучат во Алијансата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close