Посетете ја новата веб страна на МИА
ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Г7 се согласи да ги координира истрагите за воените злосторства во Украина

Министрите за правда на земјите од Г7 денеска се согласија да создадат мрежа за координирање на истрагите за воените злосторства во Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close